Dřevěná tráva

Členové

PAVEL KLOBOUČNÍK - mandolína

Zakladatel kapely pocházející z Nevřeně, kapelník a mandolínista. Původně hrál na baskytaru a el. Kytaru a líbilo se mu blues, znechucen vývojem elektrické rockové a popové hudby se dal na poslech akustické hudby a po shlédnutí Petra Kůse s tehdejším Blanketem propadl bluegrassové hudbě. Pro nadbytek kytaristů v tomto žánru se začal věnovat hře na mandolínu. Vizuálně inspirován Petrem Kůsem, hudebně inspirován Billem Monroem. 

svatba-podsednik-6-nova.jpg

PAVEL ŠEFRNA - kontrabas

Pochází z Plzně, v současné sestavě jeden ze dvou zakládajících členů. Původně kytarista ovlivněn hudbou Marsyas a další folkovou i trampskou hudbou. v roce 1988 ovlivněn skupinou Cop v domnění, že takhle vypadá bluegrass. Začal hrát na  mandolínu a později navštěvovat bluegrassovou dílnu, kde lidmi jako je Emil Formánek a Henrich Novák atd. byl z tohoto omylu vyléčen. Posléze přijat do skupiny Dřevěná Tráva jako kontrabasista,jelikož na mandolínu už nebylo místo.

svatba-podsednik-9-nova.jpg

RADEK HNILICA - banjo

Pochází z malé vesnice Dolínek u Odoleny Vody,ale  v současné době bydlí ve Mstěticích u lesa hned vedle Ládi a Pepy Hůrkovic.Od malička hrál na kytaru trampskou muziku a zkoušel i tenorové banjo.Nakonec si vyhlídnul pětistrunné banjo, které u něj svým charakteristickým zvukem zvítězilo.Byl návštěvníkem několika bluegrassových dílen a od počátku se zaměřil na tradiční bluegrass.Dnes už hraje jenom v kapele Dřevěná Tráva, ale působil také v kapele Rowdy Rascals a The Bucket.K tradiční Scruggsově hře na banjo přidal také clawhammer styl.

radek1.jpg

PETR VOMÁČKA - housle

Původem z Roztok u Prahy.Narozen památného roku 1971.Spoluzakladatel kapel : Modrý  květ,Iluze,Monogram.Bývalý člen kapely Kontrast a Amistar.V pražském podsvětí znám pod přezdívkou " Froi " ,občasný host kapel Nashville Stars a litoměřického Ouanga. Hraje rád cokoliv, s kýmkoliv, kdekoliv a zacokoliv. 

svatba-podsednik-5.jpg

LUDĚK BOUŠKA - kytara

pochází z Telče a zkušenosti s hraním na kytaru začal sbírat coby adolescent u kiosku nedaleko Velkopařezitého rybníka u obce Řásná. Tam se seznámil s podobně postiženými jedinci, se kterými krátce působil v kapele Pařezáci. Jak má bluegrass vypadat se ale dozvěděl až v tradiční jihlavské kapele Modrej Stejšn pod neúnavným vedením náčelníka Boba Zásměty, který mu zásady bluegrassové kytary neúspěšně vštěpuje až do současnosti.

ludek-1.jpg

VÍT PISKAČ - dobro

jeden z nejlepších dobristů u nás prošel spoustou kapel zvučných jmen, namátkou Rolls Boys, Modrej Stejšn, Kyvadlo. Na svou hudební kariéru v Dřevěné Trávě se začal připravovat už začátkem sedmdesátých let minulého století coby kytarista. Před lety chtěl kamarádovi zprostředkovat prodej staršího dobra, ale protože ho nechtěl nikdo koupit, zželelo se mu tohoto nádherného nástroje a raději se na něj naučil hrát.

vita-web.jpg
web-music.cz   ©   Všechna práva vyhrazena