Dřevěná tráva

Členové

PAVEL KLOBOUČNÍK - mandolína

Zakladatel kapely pocházející z Nevřeně, kapelník a mandolínista. Původně hrál na baskytaru a el. Kytaru a líbilo se mu blues, znechucen vývojem elektrické rockové a popové hudby se dal na poslech akustické hudby a po shlédnutí Petra Kůse s tehdejším Blanketem propadl bluegrassové hudbě. Pro nadbytek kytaristů v tomto žánru se začal věnovat hře na mandolínu. Vizuálně inspirován Petrem Kůsem, hudebně inspirován Billem Monroem. 

svatba-podsednik-6-nova.jpg

PAVEL ŠEFRNA - kontrabas

Pochází z Plzně, v současné sestavě jeden ze dvou zakládajících členů. Původně kytarista ovlivněn hudbou Marsyas a další folkovou i trampskou hudbou. v roce 1988 ovlivněn skupinou Cop v domnění, že takhle vypadá bluegrass. Začal hrát na  mandolínu a později navštěvovat bluegrassovou dílnu, kde lidmi jako je Emil Formánek a Henrich Novák atd. byl z tohoto omylu vyléčen. Posléze přijat do skupiny Dřevěná Tráva jako kontrabasista,jelikož na mandolínu už nebylo místo.

svatba-podsednik-9-nova.jpg

RADEK HNILICA - banjo

Pochází z malé vesnice Dolínek u Odoleny Vody,ale  v současné době bydlí ve Mstěticích u lesa hned vedle Ládi a Pepy Hůrkovic.Od malička hrál na kytaru trampskou muziku a zkoušel i tenorové banjo.Nakonec si vyhlídnul pětistrunné banjo, které u něj svým charakteristickým zvukem zvítězilo.Byl návštěvníkem několika bluegrassových dílen a od počátku se zaměřil na tradiční bluegrass.Dnes už hraje jenom v kapele Dřevěná Tráva, ale působil také v kapele Rowdy Rascals a The Bucket.K tradiční Scruggsově hře na banjo přidal také clawhammer styl.

radek1.jpg

PETR VOMÁČKA - housle

Původem z Roztok u Prahy.Narozen památného roku 1971.Spoluzakladatel kapel : Modrý  květ,Iluze,Monogram.Bývalý člen kapely Kontrast a Amistar.V pražském podsvětí znám pod přezdívkou " Froi " ,občasný host kapel Nashville Stars a litoměřického Ouanga. Hraje rád cokoliv, s kýmkoliv, kdekoliv a zacokoliv. 

svatba-podsednik-5.jpg

LUDĚK BOUŠKA - kytara

pochází z Telče a zkušenosti s hraním na kytaru začal sbírat coby adolescent u kiosku nedaleko Velkopařezitého rybníka u obce Řásná. Tam se seznámil s podobně postiženými jedinci, se kterými krátce působil v kapele Pařezáci. Jak má bluegrass vypadat se ale dozvěděl až v tradiční jihlavské kapele Modrej Stejšn pod neúnavným vedením náčelníka Boba Zásměty, který mu zásady bluegrassové kytary neúspěšně vštěpuje až do současnosti.

ludek-1.jpg
web-music.cz   ©   Všechna práva vyhrazena